Hockey Centre

Fixtures & Results

Men's World League One 2016

Tuesday 6 September 2016

17:00 - Portugal v Wales (1-4)

19:15 – Scotland v Switzerland (5-0)

 

Wednesday 7 September 2016

17:00 – Portugal v Switzerland (1-4)

19:15 – Scotland v Slovakia (11-0)

 

Thursday 8 September 2016

17:00 – Switzerland v Wales (1-2)

19:15 – Portugal v Slovakia (5-3)

 

Friday 9 September 2016

Rest day

 

Saturday 10 September 2016

12:00 – Slovakia v Wales (10-1)

14:15 – Portugal v Scotland (0-9)

 

Sunday 11 September 2016

12:00 - Slovakia v Switzerland (0-8)

14:15 – Scotland v Wales (2-3)

 

EuroHockey Youth Championships II 2016


 

Boys Pool A

Boys Pool B

 

 

 

Girls Pool A

Girls Pool B

 

 

Scotland

Russia

 

 

 

France

Scotland

 

 

Wales

Switzerland

 

 

 

Ukraine

Italy

 

 

France

Austria

 

 

 

Lithuania

Czech Republic

 

 

Ukraine

Poland

 

 

 

Belarus

Austria

 

 

Sunday 24 July

11.00

A-Girls

France

4-1

Lithuania

PITCH 2

13.15

A-Girls

Ukraine

1-5

Belarus

PITCH 2

16.00

B-Boys

Russia

1-2

Austria

PITCH 2

18.15

B-Boys

Switzerland

2-5

Poland

PITCH 2

 

 

 

 

11.30

A-Boys

Wales

2-2

Ukraine

PITCH 1

13.45

A-Boys

Scotland

2-0

France

PITCH 1

16.30

B-Girls

Scotland

3-2

Czech Republic

PITCH 1

18.45

B-Girls

Italy

1-2

Austria

PITCH 1

 

Monday 25 July

12.00

A-Girls

Lithuania

1-3

Belarus

PITCH 1

14.15

A-Girls

Ukraine

1-2

France

PITCH 1

16.30

A-Boys

France

3-1

Ukraine

PITCH 1

18.45

A-Boys

Wales

2-3

Scotland

PITCH 1

 

Tuesday 26 July

11.00

B-Boys

Switzerland

1-1

Russia

PITCH 1

13.15

B-Boys

Austria

2-1

Poland

PITCH 1

15.30

B-Girls

Czech Republic

3-1

Austria

PITCH 1

17.45

B-Girls

Italy

2-2

Scotland

PITCH 1

 

Wednesday 27 July

11.00

A-Girls

France

1-1

Belarus

PITCH 2

13.15

B-Boys

Russia

2-2

Poland

PITCH 2

16.00

B-Girls

Czech Republic

0-0

Italy

PITCH 2

18.15

A-Boys

France

2-1

Wales

PITCH 2

 

 

 

 

11.30

A-Girls

Lithuania

2-1

Ukraine

PITCH 1

13.45

B-Boys

Austria

3-3

Switzerland

PITCH 1

16.30

B-Girls

Scotland

2-0

Austria

PITCH 1

18.45

A-Boys

Scotland

5-4

Ukraine

PITCH 1

 

Thursday 28 July

Rest Day

 

Friday 29 July

11.30

C-Girls

Ukraine

1-6

Italy

PITCH 2

13.45

C-Girls

Lithuania

1-1

Austria

PITCH 2

16.00

C-Boys

Ukraine

4-6

Switzerland

PITCH 2

18.15

C-Boys

Wales

2-4

Russia

PITCH 2

 

 

11.00

SF1-Girls

France

1-1 5-4

Czech Rep

PITCH 1

13.30

SF2-Girls

Scotland

0-3

Belarus

PITCH 1

16.00

SF1-Boys

Austria

2-3

France

PITCH 1

18.30

SF2-Boys

Scotland

2-3

Poland

PITCH 1

 

Saturday 30 July

09.00

C-Girls

Lithuania

3-3

Italy

PITCH 2

11.15

C-Girls

Austria

2-4

Ukraine

PITCH 2

13.45

C-Boys

Wales

2-2

Switzerland

PITCH 2

16.00

C-Boys

Russia

0-7

Ukraine

PITCH 2

 

 

 

 

10.30

3/4 - Girls

Czech Rep

1-1 (2-0)

Scotland

PITCH 1

13.00

3/4 - Boys

Austria

 

Scotland

PITCH 1

15.30

Final -Girls

France

1-1

Belarus

PITCH 1

18.00

Final-Boys

France

1-5

Poland

PITCH 1

19.45

 

Prize Giving Ceremony