National League and Cup fixtures 11-12 March 2017

10 March 2017

Saturday 11 March 2017

Men’s National League Division 1

15:30 – AAM Gordonians v Grange @ Cults Academy Astro

13:00 – Grove Menzieshill v Western Wildcats @ DISC

13:30 – Kelburne v Hillhead @ Glasgow National Hockey Centre

13:00 – Watsonians v Uddingston @ Peffermill

 

Women’s National League Division 1

15:00 – Bromac Kelburne v Grove Menzieshill @ Glasgow National Hockey Centre

15:00 – CALA Edinburgh v Edinburgh University @ Meggetland

15:30 – Dundee Wanderers v Milne Craig Clydesdale Western @ Dalnacraig

15:00 – Hillhead v Erskine Stewart Melville FP @ Glasgow National Hockey Centre

14:00 – Western Wildcats v Watsonians @ Auchenhowie

 

Men’s National League Division 2

TBC – Dundee University v St Andrew’s University @ Riverside Park

13:30 – Falkirk GHG v Dundee Wanderers @ Grangemouth High School

TBC – Glasgow University v Granite City Wanderers @ TBC

12:00 – Greenock Morton v Harris Academy FP @ Inverclyde Sports Centre

16:30 – Stepps v Dunfermline Carnegie @ Glasgow National Hockey Centre

 

Women’s National League Division 2

14:00 – Borders Fjordhus v St Andrew’s University @ Tweedbank Sports Complex

15:00 – Dundee University v Glasgow University @ Riverside Park

12:30 – George Heriots FP v AAM Gordonians @ Goldenacre

12:30 – Grange EL v Granite City Wanderers @ Fettes College

13:00 – Inverleith v GHK @ Mary Erskine’s School

 

Men’s National League Division 3

13:30 – Aberdeen GSFP v FMGM Monarchs @ Rubislaw

14:00 – Erskine Stewarts Melville v CALA Edinburgh @ Inverleith Playing Fields

12:30 – Stirling University v ADTI Aberdeen University @ Gannochy Sports Centre

TBC – Strathclyde University v Perthshire @ Millerston

 

Sunday 12 March 2017

Men’s National League Division 1

14:30 – PSL Clydesdale v Hillhead @ Titwood

 

Men’s National League Division 2

13:00 – Granite City Wanderers v Dundee University @ TBC

14:00 – Greenock Morton v Glasgow University @ Inverclyde Sports Centre

TBC – Harris Academy FP v Stepps @ TBC

TBC – Dunfermline Carnegie v Falkirk GHG @ TBC

12:00 – St Andrew’s University v Inverleith @ St Andrew’s University

 

Women’s National League Division 2

13:00 – Grange EL v Borders Fjordhus @ Fettes College

12:00 – Granite City Wanderers v St Andrew’s University @ Rubislaw

 

Men’s National League Division 3

TBC – Highland v ADTI Aberdeen University @ St Andrew’s University

 

 

Women’s Scottish Cup Semi-Finals (Meggetland)

14:00 – Dundee Wanderers v Milne Craig Clydesdale Western

16:00 – Grove Menzieshill v Edinburgh University

 

Women’s Scottish Plate Semi-Finals (Meggetland)

12:00 – CALA Edinburgh v Aberdeen University

10:00 – Dundee University v Glasgow University

 

Women’s District Cup Semi-Finals (Aberdeen Sports Village)

10:00 – Livingston and West Lothian v Orkney

12:00 – Madras College FP v Shetland

 

Women’s District Plate Semi-Finals

18:00 – Glasgow Academicals v Western Wildcats (Meggetland)

14:00 – Granite City Wanderers 2s v FMGM Monarchs (Aberdeen Sports Village)

 

QUICK SEARCH

I want to...

I want information on...

I am a...